Duyurular

Ödül töreni Kasım 2021’de İstanbul’da yapılacaktır

12’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ve Covid-19 pandemisi dolayısıyla yapılamayan 11’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ödül törenleri  Kasım (2021) ayında İstanbul’da, Four Points by Sheraton Kağıthane Oteli’nde düzenlenecektir.


Yarışmanın bu yılki teması (2021): “Turizm sektörü çalışanları”

13.Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na tema önerme süresi 30 Haziran 2021 tarihinde sona erdi. Yarışma için dokuz farklı ülkeden 25 kişi toplam 76 tema önerdi. İran’dan Ali Miraee’nin önerdiği “TURİZM SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARI” teması 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın teması olarak kabul edildi. Temayı öneren Ali Miraee 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na Final Değerlendirme Kurulu Üyesi olarak katkıda bulunacak.

Tema öneren bütün herkese teşekkür ederiz.

DÜZENLEME KURULU.


TURİZM KARİKATÜRLERİ YARIŞMASI İÇİN SİZ DE TEMA ÖNEREBİLİRSİNİZ

Anatolia Turizm Akademisi tarafından, Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması her yıl bir tema altında gerçekleştirilmektedir. 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın “teması” sizlerin katılımıyla belirlenecektir. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması için 30 Haziran 2021 tarihine kadar tema önerisinde bulunabilirsiniz. Yarışmada kabul edilen temayı öneren kişi, 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın seçici kurulunda görev alacaktır.

Önerilecek temalar, üyeleri arasında karikatür sanatçılarının da bulunduğu bir komisyon tarafından değerlendirilecektir. Temaların, dünyanın farklı kültürlerindeki karikatür sanatçıları tarafından aynı anlamda (evrensel) anlaşılır olması, temel değerlendirme ölçütü olacaktır.

Tema önerilerini bildirmek için e-posta adresi: tourismcartoon@gmail.com


 

  1. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasında ödül kazananlar belli oldu.

12’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ve Covid-19 pandemisi dolayısıyla yapılamayan 11’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ödül törenleri Ekim veya Kasım aylarında İstanbul’da, Four Points by Sheraton Kağıthane Oteli’nde düzenlenecektir.


DERECEYE GİRENLER

Yetişkinler Kategorisi
Birincilik Ödülü İkincilik Ödülü Üçüncülük Ödülü

Efat Amjadipoor

İran

Ali Rastroo

İran

Stefaan Provijn

Belçika

Prof. Atila Özer Özel Ödülü
 

 

Javad Takjoo

İran

Gençler Kategorisi
Birincilik Ödülü İkincilik Ödülü Üçüncülük Ödülü

Eren Göncüler

(yaş: 13)

Türkiye

Kirill Usachev

(yaş: 16)

Rusya Federasyonu

İrem Satır

(yaş: 11)

Türkiye